КЗО "Міжшкільний ресурсний центр" МСР

Швачка

Така творча і цікава, професія швачки - це ідеальна робота для жінки. Вся справа в тому, що найчастіше жінка по певним обставинам змушена сидіти вдома. Володіючи такою професією, вона завжди зможе отримувати додатковий заробіток, виконуючи замовлення клієнтів.

Що собою являє професія швачки-

Звичайна швачка виконує найпростіші операції на машинці, може також шити і вручну. Знайти роботу швачкою сьогодні нескладно. Справа в тому, що цей фахівець може працювати як на великому виробництві, так і в невеликому ательє. Приміром, в ательє швачка найчастіше займається підшивкою штанів, джинсів, Ушівка одягу. Тобто виконує стандартні операції. Швея в ательє може займатися і дрібним ремонтом одягу. Природно, послуги такого роду на сьогоднішній день дуже популярні.

Робота швачки на великих підприємствах тарифікується на п'ять розрядів. Четвертий і п'ятий розряди відносяться до найбільш складного типу робіт.

Якими якостями повинна володіти швачка-

По-перше, ти повинна бути усидчивой. Тобі повинно подобатися працювати з різними тканинами, а також використовувати машинку. В іншому випадку ти не випробовуватиме задоволення від роботи. Швидше за все, ти будеш постійно роздратована.

Твоїми надійними помічниками в освоєнні професії стануть смак, акуратність, терпіння, строгість до деталей, педантичність.

Розвивай в собі любов до спілкування. В майбутньому ти зможеш легко спілкуватися і розуміти бажання замовників, і в тебе не буде виникати спірних ситуацій.

Прагни до досконалості. Працюй над кожною деталлю. І тоді фраза про золоті ручках швачки буде адресована саме тобі.

Якими знаннями повинна володіти професійна швачка-

Швачка повинна знати:

·         види і типи тканин;

·         варіанти застосування різних швів;

·         як працювати з різними видами швейних машин;

·         володіти прийомами конструювання одягу;

·         як доглядати за швейним обладнанням;

·         правила зберігання швейних приналежностей.

Що повинна вміти швачка-

Професія швачки має на увазі оволодіння різними навичками, у тому числі:

·         підбирати номера ниток і голок;

·         регулювати процес натягу нитки в машинці;

·         здійснювати регулювання швидкості роботи машинки;

·         усувати дрібні неполадки в роботі машини;

·         користуватися як ручний, так і ножний машинкою, а також автоматичним швейним обладнанням;

·         з'єднувати деталі різних виробів, використовуючи правильний тип шва;

·         кроїти різні типи виробів і підготовляти їх до роботи.

Звичайно ж, це лише невелика частина того, що повинна знати професійна швачка. Проте варто розуміти, що ці знання приходять з досвідом. Неможливо дізнатися про все це, пройшовши лише теоретичний курс навчання. Для цього знадобляться роки практики.

Якщо ти вирішила стати професійною швачкою, то почни з вступу до ВУЗу. Це найбільш надійний спосіб отримання професійної освіти. При цьому пам'ятай, що якщо у тебе вища освіта і ти працюєш на великому підприємстві, на якому відбувається розподіл на бригади, відділи і т.д., то ти маєш можливість швидко вирости в професійному плані. Приміром, ти можеш стати начальником бригади. Це значить, що твоя кар'єра швидко піде в гору. Потрібно лише прагнути цього, постійно вивчати щось нове і вдосконалюватися. В даному випадку особливе значення надається бажанням. Тому варто лише захотіти - і в тебе неодмінно все вийде.