КЗО "Міжшкільний ресурсний центр" МСР

Історія КЗО "МРЦ" МСР

Рік заснування 1980
                                                                             Коротка історична довідка
     В 1980 році за рішенням Межівської районної ради відкрито навчально – виробничий комбінат (Директор Тютченко П.М.) 14 груп, в яких навчалося 315 учнів старших класів із 7 середніх шкіл району. Вони отримували початкову професійну підготовку за спеціальностями: автосправа(50), тракторна справа (131), піонервожата (26), будівельники (28). 1981 рік введена підготовка з основ медичних знань, група складалася із 20 слухачів та молодші продавці(30 уч.). 1995 рік на базі закладу здійснювалась підготовка за трьома спеціальностями : автосправа, тракторна справа, швачка. 2003 рік отримана ліцензія Міністерства освіти і науки України на ведення професійної підготовки за спеціальностями : - водій транспортних засобів категорії "С”; -тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії "А”; - оператор комп’ютерного набору ; - швачка. 1.09.2003р. на базі Межівського МНВК організовано впровадження технологічного профілю навчання. Професійну підготовку було організовано за чотирма ліцензованими спеціальностями для 202 учнів старших класів освітніх установ району.
2010 рік - ювілейний рік діяльності Межівського МНВК.
За 30 років навчання профільну освіту отримали 7 845 учнів району.
Комунальний заклад Межівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат навчально-виховний комплекс, єдиної системи освіти, призначений для задоволення потреб громадян, держави і суспільства у поглибленні базової підготовки школярів 10-11 класів, здійснює професійне навчання та консультування учнівської молоді, організовує їх добровільну продуктивну працю, забезпечує реалізацію потреб особистості в отриманні професії і кваліфікації відповідно до їх інтересів, здібностей, наявних умов.
Комбінат створено відповідно до соціально-економічних, освітніх потреб, матеріально-технічної бази . Комбінат є центром профільної підготовки учнів загальноосвітніх шкіл і може охоплювати різними формами навчання. Направлення учнів шкіл до комбінату для трудової підготовки та їх зарахування проводиться виключно за бажанням учнів, та письмової згоди батьків з урахуванням профвідбору. Школи, які направляють учнів до комбінату для трудової підготовки передають комбінату педагогічне навантаження з навчальних у обсязі, який забезпечує якісне оволодіння учнями обраним напрямом діяльності. Мережу і наповнюваність навчальних груп визначає комбінат на основі встановлених Міністерством освіти України нормативів фінансування здобуття загальної середньої освіти. При цьому враховуються потреби місцевого населення, можливості матеріально-технічної бази комбінату, санітарно-гігієнічні вимоги. Теоретичне та практичне навчання учнів здійснюється в навчальних корпусах, які мають 10 кабінетів, 4 лабораторії, швейний цех та слюсарну майстерню. Кожен викладач має учбовий кабінет згідно предмета викладання. Заняття з виробничого навчання учні відпрацьовують на майданчику для регулювання сільськогосподарської техніки та на території учбового господарства. Межівський міжшкільний навчально-виробничий комбінат має 27,2 га землі . Комбінат підтримує зв’язки з сільськогосподарськими підприємствами району, Межівським ПТУ №76. Випускникам, які закінчили повний курс навчання, надається повне право складати екзамени на присвоєння кваліфікації, розряду з видачею відповідного документа, встановленого Кабінетом Міністрів України зразка. Межівський МНВК проводить профільне навчання за спеціальностями:
водій транспортних засобів категорії "С”;
водій транспортних засобів категорії "В”;
- оператор комп ’ютерного набору ;
- швачка.
Транспортні засоби
Автомобілі: ГАЗ 53
ГАЗ 52 - 2 од.
ВАЗ 2107
ЗІЛ 131;
КАМАЗ 5320 .
АвтобусАСЧ „Чернігів”
Трактори: МТЗ 82
ЮМЗ 6;ДТ 75;Т 40.
Причепи: ПТС 4; ГК5460 .

2006-2007 рік   -  КЗО «Межівський МНВК ТН ПУ» -  призер обласного огляду –конкурсу  на  кращу  модель організації  профільного  навчання.

2008  рік   -  КЗО «Межівський МНВК ТН ПУ»  учасник  одинадцятої  міжнародної   виставки  «Сучасна  освіта  в  України – 2008»  м. Київ

2009  рік – КЗО «Межівський МНВК ТН ПУ»  учасник дванадцятої міжнародної   виставки  «Сучасна  освіта  в  України – 2009»  м. Київ

2012 рік - Межівський  МНВК  учасник Третьої Міжнародної   виставки  „Сучасні  заклади освіти   - 2012р. ”  м. Київ,  нагороджений дипломом за активну роботу з модернізації системи профільної освіти та внесений до каталогу «Сучасні заклади освіти – 2012р.»

жовтень 2012р. участь у IV Національній виставці - презентації «Інноватика в сучасній освіті».м.Київ,  нагороджений дипломом за впровадження інноваційних технологій

Являється членом Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської асоціації працівників професійно – технічної освіти.